Próba 333

W Polsce najpopularniejsze próby złota w biżuterii to 585 oraz 333. Jednak niewiele osób wie, czym one tak naprawdę się między sobą różnią. Próby złota to nic innego jak oznaczenie zawartości czystego złota w wyrobie. Kolejno w próbie 585 znajduje się 58,5% złota, a w próbie 333 znajduje się 33,3% czystego złota (reszta to domieszki innych stopów metali).

Na pierwszy rzut oka różnicy między obiema próbami nie widać bo przecież kolczyki, pierścionek czy łańcuszek wyglądają tak samo. Różnica natomiast jest bardziej widoczna na metce. Ponieważ próba 585 zawiera więcej złota więc jest droższa od niższej próby 333. 

Ale skoro wygląd jest taki sam to czy warto przepłacać? Otóż biżuteria próby 585 jest zdecydowanie bardziej trwała i bardziej ceniona przez klientów. Jeśli zależy Ci na biżuterii na lata, która na pewno nie zmieni swojego blasku, nawet gdy jej nie nosisz, konieczne wybierz próbę 585. Natomiast jeśli jesteś osobą, która często wymienia biżuterię i podąża za najnowszymi trendami, a jednocześnie ceni sobie biżuterię wykonaną ze złota, wybierz niższą próbę 333. Pamiętaj jednak, że może zdarzyć się, że biżuteria niższej próby, jeśli nie jest noszona, może delikatnie zatracić swój blask. Jednak warto w takiej sytuacji użyć miękkiej ściereczki do czyszczenia złota i problem znika. 

Zatem wybór należy do Ciebie, życzymy udanych zakupów! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl